HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

SOHR duyurdu: TSK, Suriye ordusuna ait üssü vurdu; en az 11 ölü

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
121,825
sohr-300x168.jpeg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın yeniden görüşeceği tartışmalarının yaşandığı bir süreçte, TSK’nın Kobani yakınlarında rejime ait bir askeri üssü vurduğu iddia edildi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından yapılan açıklamada, TSK’nın Kobani yakınlarında Esad rejimine ait bir askeri üssü vurduğu belirtildi. Açıklamada, en az 11 kişinin öldüğü ifadeleri yer aldı.

Türk savaş uçaklarının bombaladığı merkezde 20’ye yakın yaralı ve can kaybı olduğunu öne süren Gözlemevi, can kayıplarından 11’ini kendi kaynaklarına doğrulattığını duyurdu.

‘AĞIR YARALILAR VAR’

Gözlemevi, yaralılardan bazılarının durumunun ise ağır olduğuna dikkat çekti.

Fransız haberi ajansı AFP de Türk ordusu ile bölgedeki Kürt güçleri arasında iki gündür yoğun çatışmaların yaşandığına dikkat çekti.

SOHR Direktörü Rami Abdül Rahman, saldırıda ölenlerin asker mi veya sivil mi olduklarına dair bilgi edinemediklerini söyledi.

OLASI OPERASYONA KARŞI SURİYE ASKERİ KONUŞLANDIRILMIŞTI

AFP, Şam yönetimine bağlı askerlerin, Türkiye’nin olası sınır ötesi operasyonuna karşı yakın zamanda Kürt güçlerinin kontrol ettiği bölgelere yerleştirildiğini anımsattı.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamada, Urfa sınırında belirlenen hedeflerin vurulduğu ve 13 kişinin öldürüldüğü ifade edildi.

1⃣Birecik/Şanlıurfa hududunda bir kahraman silah arkadaşımızın şehit olduğu terörist saldırısının ardından bölgede belirlenen hedefler derhâl ateş destek vasıtaları ile vurulmuş, ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. pic.twitter.com/cbh1uDW1zj

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) August 16, 2022


Yapılan açıklama şöyle: “Birecik/Şanlıurfa hududunda bir kahraman silah arkadaşımızın şehit olduğu terörist saldırısının ardından bölgede belirlenen hedefler derhâl ateş destek vasıtaları ile vurulmuş, ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.”
 
Üst