HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin etkinliklerine kamu desteği: Diyanet en önde

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
143,295
sadat-diyanet-nebati0-300x200.png

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel merkezine kapısına gitmesiyle yeniden gündeme gelen SADAT‘ın gerçekleştirdiği faaliyetlere birçok kamu kuruluşunun sponsor olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğinden istifa eden Adnan Tanrıverdi’nin yönetim kurulu başkanı olduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği’nin (ASSAM) 2020 yılının Ocak ayındaki kongresini THY, MKEK, ASELSAN, TAİ, HAVELSAN, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bahçelievler, Beyoğlu, Esenler, Sancaktepe ve Sultangazi belediyelerinin desteklediği kaydedildi.

‘HANGİ GEREKÇE İLE DANIŞMAN YAPTIN ERDOĞAN?’

Kılıçdaroğlu’nun, “Erdoğan bunları hangi gerekçe ile danışman yaptın?” diye sorduğu Adnan Tanrıverdi, kongrnenin amacını “İslam ülkelerinin ortak bir irade altında toplanması için gerekli müesseseler ve bu müesseselerin olması gereken mevzuatını tespit ederek karar vericilere bir model sunmak” olarak açıkladı. Kongrede, Asya ve Afrika kıtaları “ASRİKA” olarak tanımlamıştı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dKılıçdaroğlu’nun ‘terörist yetiştiriyor’ dediği SADAT nedir, kurucusu kim?​

    dPeker’in SADAT’la ilişkilendirdiği Nevzat Tarhan kimdir, 15 Temmuz’daki rolü neydi?​

    dKim bu Erdoğan’ın ‘Devrim Muhafızı’ Adnan Tanrıverdi?​
sadat-diyanet-nebati1-300x200.png

DİYANET’TEN TAM DESTEK

3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi’nde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise konuşmasında, Müslümanların kendi aralarındaki savunma işbirliğinin, İslam coğrafyasının bekası için en hayati meselelerden olduğunu ifade ederek, “Müslümanlar siyasi, ekonomik ve teknolojik gücünü oluşturmalıdır.” demişti. Erbaş’ın konuşmasının hâlâ Diyanet İşleri Başkanlığı portalında yer alması dikkati çekti.
 
Üst