HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

Oğuz Kaan Salıcı: Türkiye'de hukuk devleti inşa edilmeli

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
151,622
CHP Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı TELE1'de Evren Özalkuş'un sunduğu "Türkiye'nin Geleceği" isimli programa konuk oldu.

Evren Özalkuş, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" sözlerininin gündemde olduğunu belirterek Oğuz Kaan Salıcı'ya görüşlerini sordu.

Oğuz Kaan Salıcı, Türkiye'nin doğusu ve batısında farklı davranan siyasi iktidarları gelip geçtiğini; yatırım ve yerel yönetim anlamında farklı davrandıklarını söyledi. Vatandaşların, haklarını kullanırken baskıyla karşılaştığını belirten Salıcı, CHP Lideri Kılçdaroğlu'nun vurguladığı noktanın çok açık olduğunu ifade etti.

Salıcı, demokrasinin Türkiye'nin her yerinde olması gerektiğini belirterek, "Türkiye herhangi bir ayrımcılık olmaması lazım" dedi.

Hukuk devleti​


Oğuz Kaan Salıcı, CHP'nin bakış açısının hukuk devletini eşit bir şekilde uygulanması gerektiği olduğunu vurguladı. Salıcı, Türkiye'de ciddi bir hukuk devleti eksiği olduğunu söylerek, "Bu hukuk devletinin inşa edilmesi gerekiyor" dedi.

Salıcı, bu inşa sürecinin yalnızca hukukun güvence altına alınması için değil ekonominin rayına oturması için de bir gereklilik olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'na gelen tepkiler​


Evren Özalkuş, CHP Lideri'nin Diyarbakır açıklamasından sonra gelen tepkilerin bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağı sordu.

Oğuz Kaan Salıcı, böyle bir sıkıntı olmayacağını çünkü CHP'nin kimseye neyi söylemek zorunda olduğunu ifade eden bir parti olmadığını ifade etti. Salıcı, CHP'nin politakalarının herkesin onaylamak zorunda olmadığını belirterek farklı görüşlere saygı duyduklarını dile getirdi. Salıcı, farklı görüşlerin nezaket çerçevesinde ifade edildiğinde tartışılacağını ve CHP'nin tartışmaktan kaçınma bir durumu olmadığını söyledi.

İttifak açıklaması​


Evren Özalkuş, Salıcı'ya Millet İttifakı'nın genişleme ihtimalinin olup olmadığını sordu.

Oğuz Kaan Salıcı, Millet İttifakı'nın genişleme ihtimalini gördüklerini ve bundan memnun olduklarını ifade etti. Millet İttifakı'nda bir fikirler manzumesi olduğunu belirterek güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş çalışmalarının bunu ifade ettiğini ve ittifak içinde müşterek fikirlerde birleşildiğini vurguladı.

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/oguz-kaan-salici-turkiyede-hukuk-devleti-insa-edilmeli-38144
 
Üst