HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

Kiralar artınca ‘ev arkadaşı’ arama ilanları da arttı

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
70,427
DepoPhotos_16805095-300x200.jpg

Yüksek enflasyon, Türk Lirası’nın aşırı değer kaybı, artan ev ve kira fiyatları… Türkiye’de büyük bir ekonomik kriz yaşanırken, vatandaşlar da bu krizle baş etmenin yollarını arıyor. Bu yöntemler Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine dahi yansımış durumda. TÜİK’in yayımladığı İstatistiklerle Aile Araştırması’nın sonuçlarına göre ‘ev arkadaşı’ olarak aynı hanede yaşayanlarının oranı arttı.

Aralarında eş, anne-çocuk veya baba-çocuk ilişkisi olmayan fertleri içeren, diğer bir ifadeyle çekirdek aile bulunmayan birden fazla kişiden oluşan hanehalklarının oranında artış olduğu gözlendi. Söz konusu hanehalklarının oranı 2014 yılında yüzde 2,1 iken 2021 yılında yüzde 3,2’ye yükseldi.

‘EV ARKADAŞI ARIYORUM’ İLANLARI ARTTI

Birgün gazetesindeki habere göre; bu durum ilan sitelerinde de dikkat çekiyor. Popüler ilan sitelerine verilen ‘ev arkadaşı arıyorum’ ilanları son dönemde yaygınlık kazandı.

cekirdek-ailenin-yerine-ev-arkadasi-1014725-1.jpg

Artık sadece öğrenciler değil, çalışanlar da artan konut masraflarından dolayı ev arkadaşı arıyor. Kiralık oda arkadaşı, ev arkadaşı, paylaşımlı ev ilanları emlak sektöründe görülmeye başladı.

cekirdek-ailenin-yerine-ev-arkadasi-1014724-1.jpg

Sosyal medya sitelerinde de “ev arkadaşı arıyorum”, “ev arkadaşı arayan var mı?” türü ilanlardaki artış dikkat çekiyor.
 
Üst