HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

Kılıçdaroğlu: Devleti yönetenler utanma duygusunu içselleştirmeli

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
121,825
kilicdarrr-300x169.jpg

Nevşehir’de düzenlenen Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Utanma duygusu insan onurunu korumayı zorunlu kılar. Utanma duygusunu devleti yönetenlerin içselleştirmesi gerekir” dedi.

Kılıçdaroğlu, ”Biz bu toplantılarda barıştan, birlikten, kucaklaşmadan söz ederiz. Bu söylemlerimizin altını hep birlikte durdurmak zorundayız. Hünkar’a göre yüreğimiz büyük bir şehre benzer. Yüce Allah kainatta neyi yarattıysa kalbimizde bulunmaktadır der. Bugün insanlığın düşünsel zenginliği ilimin eseridir. Sevgili Peygamberimiz ilimle geçen bir gece ibadetle geçen bin geceden daha hayırlıdır der. Hünkar’a göre kalbimizin ikinci muhafızı cömertliktir” diye konuştu.

59. Ulusal, 33. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri
https://t.co/1iM8xIf7QN

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) August 16, 2022


“Unutmayalım utanma duygusu bireysel ve toplumsal ahlakımızın temel kaynağıdır” diyen Kılıçdaroğlu, “Utanma duygusu insan onurunu korumayı zorunlu kılar. Utanma duygusunu devleti yönetenlerin içselleştirmesi gerekir. Yönetenler fazla mal edinme duygusunu yok etmelidir” ifadelerini kullandı.

‘ASLAN VE CEYLANIN BİR ARADA YAŞAYACAĞI ÜLKEYİ KURMALIYIZ’

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Ya korktuğunuz için susarsınız ya da korktuğunu için itiraz edersiniz.

Her kim bizim yanımızda bulunup yüreğindeki kini öldürmemişse bizimle yürüyecek bir yolu yoktur.

Geçtiğimiz yılki konuşmamda ifade ettiğimiz üzere ihtiyacımız olan Hünkar’ın aslan ve ceylanı buluşturan kardeşlik duygusudur. Aslan ve ceylanın bir arada yaşayacağı bir ülkeyi birlikte kurmalıyız.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal’in kurucusu olduğu cumhuriyeti ikinci yüzyılında demokrasi ile taçlandıracağız. Bu duygularla Anadolu ile Trakya’yı bize yurt yapan bütün erenlerimizi, velilerimizi, mürşitlerimizi rahmet ve şükranla alıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimize, gazilerimize teşekkür ediyorum. ”
 
Üst