HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

Kılıçdaroğlu’nun ‘selam olsun’ dediği memur Teoman kimdir, neden sürgün edilmişti?

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
151,622
memur-teoman-dudak-300x225.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile bürokrasiden kendilerine “belge yağdığını” söyledi. Devlet içinde hala görevlerinin başında olan “onurlu ve namuslu” bürokratların olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda ise o “memurlara” selam söyledi. Kılıçdaroğlu’nun “selam olsun” dediği isimlerden biri de “memur Teoman”dı. Peki kimdi Memur Teoman?

Türkiye kamuoyu “memur Teoman” ismini 17-25 Aralık 2013’teki büyük rüşvet ve yolsuzluk soruşturmaları sırasında duydu. AKP’li Bakanlara verdiği rüşvetleri belgelenen İranlı iş insanı Reza Zarrab’ın rüşvet tekliflerini kabul etmeyen dönemin Gümrük Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak’tı o isim.

SÜRGÜN EDİLMİŞTİ

Zarrab’ın rüşvet tekliflerini kabul etmediğini doğruladığı Dudak’ın 17 Aralık sonrası sürgün edilip edilmediği ile ilgili CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2014 yılında meclise soru önergesi verdi. Bu olayın ardından Teoman Coşkun Dudak’ın İstanbul’dan Gaziantep’e tayini çıktı. Dudak sürüldüğü iddialarının doğru olmadığını söyleyerek, “Mevzuat gereği 8 yılımı tamamladığım için Gaziantep’e tayin edildim. Gaziantep her arkadaşımın gönüllü isteyeceği yerdir” açıklamasını yapmıştı.

O dönem Ticaret Bakanı olan Hayati Yazıcı, Dudak’ın sürgün edilmediğini İstanbul’da görev süresi dolduğu için Gaziantep’e atandığını açıkladı. O dönem rüşvet almadığı için kahraman ilan edilen Dudak bugüne kadar konuya ilişkin hiçbir detaylı açıklama yapmadı. Dudak’ın, 2018 yılında Karadeniz Gümrük Bölge Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı olarak görev yaptığı belirlenmişti.

Zarrab’ın Gana’dan Türkiye’ye getirdiği 64.5 milyon dolarlık 1.5 ton altın için sahte evrak verildiği, ‘Memur Teoman‘ın tutanağı sayesinde devletin kasasına 57 milyon lira girdiği ortaya çıkmıştı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • d17-25 Aralık 2013’te ne oldu, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında ismi geçenler şimdi ne yapıyor?​

    dCHP’den ‘Aaron Goldsmith’ tepkisi: ‘Reza Zarrab iktidarın hayırsever işadamıydı’​

    dZarrab’ın kuryesi konuştu: ‘En az 800 milyon dolar rüşvet dağıtıldı’​
ZARRAB, “TEOMAN’A NELER YAPTIM, YOK ALMIYOR” DEMİŞTİ

Atatürk Havalimanı (AHL) eski Kargo Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak’ın ismini Türkiye, 17 Aralık soruşturması kapsamında Rıza Sarraf’ın Rüçhan Bayar ile yaptığı konuşma sonrası duydu. Tapelere göre Sarraf, kendisinden rüşvet almayan Dudak için Bayar’a, “Teoman’a neler yaptım, ne vaatler ne şeyler. Yok yok adam almıyor” şeklinde yakınmıştı. Bu konuşmalardan sonra Dudak, ‘Memur Teoman‘ olarak özellikle sosyal medyada adeta fenomen olmuştu.
 
Üst