HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

Erdoğan’dan geri adım: Hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
151,622
sezen-aksu-erdoğan-1-300x169.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dilini kesmekle tehdit ettiği sanatçı Sezen Aksu’ya yönelik suçlamaları konsunda geri adım atarak, “Benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir” dedi.

Erdoğan, NTV’de katıldığı programda gündemdeki konulara yönelik açıklama bulundu. Erdoğan, konuşmasının büyük çoğunlukta muhalif belediyelere yönelik eleştiri yöneltti. Erdoğan, geçen hafta sonu 2017 yılında yazdığı bir şarkıda yer alan ifadelerden dolayı eleştirdiği Sezen Aksu konusunda geri adım attı. Erdoğan,”Burada çok açık net bir gerçeği ortaya koymakta fayda var. Öncelikle benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir eyvallah. Şarkılarıyla milletin hislerine tercüman olmuş sanatçıdır. Ben ülkenin Cumhurbaşkanı olarak insanımızın hangi inançtan olursa olsun dini değerlerine, kutsalına laf edilmesine müsaade etmem. Burada sadece Hz. Adem, Havva validemiz değil aynı zamanda burada Meryem validemize de aynı şekilde hakaret var. Benim insanımızın kutsallarına yönelik hassas duruşum var. Dilini koparma ifadesini bir kişinin şahsına değil kutsallarına hakarete dönük tavır olarak ifade ettim.” diye konuştu.

Erdoğan, cuma namazı sonrasında camii minberinde şu ifadeleri kullanmıştı: “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir.”


Erdoğan’ın bu tehdidine ise Sezon Aksus ise ‘Avcı’ isimli şiiriyle cevap vermişti. Aksu’nun bu şiiri çok sayıda dile çevrilmişti.

Erdoğan, gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Buradaki hakaret şahsımla ilgili değil her şeyden önce . Temsil ettiğim makama yöneliktir. Devleti yöneten Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı makamının hedef alınması sözkonusudur. Biz millet iradesinin izzetini korumakla yükümlüyüz. Bulunduğum makam bunu gerektiriyor. Bunu TCK 299. maddesi Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunu düzenliyor. Bu suç devletin egemenlik alametlerine ve organların saygınlığına karşı suçlar bölümünde yer alıyor. Devleti temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamının saygınlığı konusu bizim için. Bizim bunlara prim vermemiz sözkonusu olamaz. Hukuk neyi gerektiriyorsa sonucu ne olursa olsun gereği yapılacaktır. Bunun ifade özgürlüğüyle alakası yoktur.”

CHP’nin Cumhurbaşkanlığına hakaret maddesinin kaldırılması talebinin garabet olduğunu ifade eden Erdoğan, ” Bizim elde edemeyeceğimiz makamlara gelenlere herkes istediği gibi saysın, sövsün diyorlar. Bu makamların saygınlığını biz bu aziz milletle koruyacağız. Hemen hemen bütün ülkelerde devlet başkanlarına, cumhurbaşkanlarına hakaret etmek suçtur. Bu milletin evladı olarak yüzde 52 oyla seçilmiş Cumhurbaşkanıyım. Esasında bunların haraket ettikleri Tayyip Erdoğan nezdinde milletin ta kendisidir. Ahır benzetmesi tümüyle bu aziz millete hakarettir, edepsizliktir. Muhalefetin de bu kadar ağır sözleri eleştiri hakkı gibi göstermesi bunların edebini, siyasi ahlakını gösteriyor.” diye konuştu.

‘NURİ GÖKHAN BOZKIR YARGIYA HESAP VERİYOR’

Erdoğan, Necip Hablemitoğlu cinayetinin katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır’ın Türkiye getirildiğini belirterek, ” İstihbaratımız bu kişinin Ukrayna’da saklandığını tespit etti. Bu şahsın yakalanarak getirilmesi konusunda Zeleneksy’le konuştuk, ‘Bu ülkenizdedir, lütfen bize verin’ dedik. Bu kişi şu anda ülkemiz yargısına hesap veriyor. İstihbarat teşkilatımızın yakın markajı, muhataplarıyla olan sıkı diyaloglarla bu iş neticelendi.” dedi.
 
Üst