HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

Diyanet medyasını kuruyor: 30 basın çalışanı alacak

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
121,825
Son dönemde her alanda açıklama yapan ve kamuoyunda görünmeye çalışan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kurum bünyesinde görev yapacak 30 medya çalışanı alacak.

Diyanet bünyesinde görev alacak 30 basın mensubu alımı için ilan açtı. Diyanet, dört yönetmen, dört spiker, beş kameraman, sekiz prodüktör, iki ışıkçı, üç montajcı ve dört ses kayıtçısı alacağını açıkladı. Cumhuriyet’in haberine göre alımların sözlü sınavla yapılacağı belirtilen ilanda, “Spiker unvanına başvuru yapacak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı en az 80 saatlik sunuculuk/spikerlik kursu aldığını gösterir belgeye sahip olması” gibi şartlara yer verdi.

‘PROPAGANDA YAPACAKLAR, TAMAMEN ERDOĞAN’I KUTARMA OPERASYONU’

RTÜK’ün eleştirel yayın yapan kanallara cezalar verdiği bir dönemde Diyanet’in medya açılımını değerlendiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “RTÜK iktidarın terbiye edicisi gibi çalışıyor. Yani yandaşsan kusuru görmüyor üstünü örtüyor. Ama gerçekler dile getirilince cezalandırıyor. Diyanet de yeni kadrolaşmayla hem sosyal medyada hem medyada etkin olmak istiyor. Ancak bu Diyanet’in işi değil” yorumunu yaptı. Diyanet’in “tek adam yönetimindeki bir kurum” haline getirilmek istendiğini söyleyen Sertel, “Kendi medyalarını oluşturmaya çalışıyorlar ve burada propaganda yapacaklar. Bu tamamen Erdoğan’ı kurtarma harekâtının bir parçası ve bunu dini kullanarak yapacaklar” diye konuştu.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dErdoğan, Erbaş’a destek çıktı: Diyanet üzerinden spekülatif olaylar bizi üzüyor​

    dDiyanet İşleri Başkanı Erbaş: Sosyal medya kul olduğunu unutturuyor​

 
Üst