HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

5 aylık hamile KHK’lı eğitimci Dilek Özdil Aksoy, Covid-19’a yenildi

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
70,427
İstanbul’da ikamet eden ve 5 aylık hamile olan eğitimci Dilek Özdil Aksoy (35), eylül ayı başında soğuk algınlığı türü bir hastalığa yakalandı. Hamile olduğu için yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayan Aksoy, 8 Eylül’de solunum yetmezliği sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Aksoy dün bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti.

Kronos’un edindiği bilgiye göre; Dilek Özdil Aksoy; 20 Temmuz 2016-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında Olağanüstü Hâl döneminde hükûmetin yayımladığı kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan özel bir eğitim kurumunda çalışıyordu. Şu an 4 yaşında olan kızına hamile iken eşiyle birlikte gözaltına alındı. Eşi ise tutuklanarak cezaevine konuldu. Aksoy çifti yargılama süreçlerinden dolayı sadece 8 ay aynı çatı altında yaşayabildi.

1 YIL BOYUNCA ELEKTRONİK KELEPÇE İLE YAŞADI

Eşi olmadan hamileliğini yalnız başına geçiren Dilek Özdil Aksoy, 1 yıl boyunca elektronik kelepçe ile yaşamak zorunda kaldı. Aksoy ne eşinin görüşlerine ne de çocuğunun ihtiyaçlarını almaya markete gidebildi.

Eşi olmadan çocuğunu dünyaya getiren Aksoy tutuksuz yargılandığı davada “Gülen cemaatine üye olduğu” iddiasıyla 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dava temyiz safhasındaydı.

Yaklaşık 5 yıl hapis yatan eşi ise 2021 yılı ocak ayında tahliye edildi. İkinci bebeklerini bekleyen aile, koronavirüs sebebiyle kâbusu yaşadı. Solunum yetmezliği sebebiyle yoğun bakıma kaldırılan Aksoy bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti.

Dilek-Aksoy-300x200.jpg

Yoğun bakıma alınıyorum. dua edin lütfen
😢


— Syle (@Syle60299261)


Dilek Özdil Aksoy’un cenazesi bugün (Pazartesi) ikindi namazını müteakip Bursa Niliüfer Ataevler Merkez Edebali Camii’nden kaldırılarak toprağa verildi. Covid-19 önlemlerine rağmen çok sayıda kişi cenaze törenine katıldı.
 
Üst