HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun istifa edecek iddiası

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
70,427
murat-ongun-300x159.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisine yönelik tartışmalar devam ediyor. İmamoğlu’nun gezide yaptığı harcamaların kamu kaynaklarıyla mı karşılandığı tartışmaları sonrasında İBB’den açıklama gelmişti. İBB tarafından yapılan açıklamada “Gezide hiçbir kamu kaynağı kullanılmamıştır” denilmişti. Ancak geziye katılan gazetecilerden kendilerine “harcamaların İBB bütçesinden karşılandığı “yönünde bir açıklama yapıldığı yönünde itiraz gelmişti. Bu tartışmaların akabinde İBB Sözcüsü Murat Ongun’un istifa edeceği iddia edildi.

Gazeteci Hayri Demir, “Murat Ongun, Mayıs sonuna doğru görevi bırakabilir. CHP kabul etmese de Karadeniz gezisinde kamu kaynakları kullanıldı” dedi.

Ongun’un istifası bu hafta bekleniyordu fakat özellikle Canan Kaftancıoğlu kararı sonrası bir süre ertelendi. Ongun, son bir kaç gündür İmamoğlu’nun programlarında da kendisine eşlik etmiyor.

— Hayri Demir (@HayriDemir_)


Hayri Demir daha sonra “Ongun’un istifası bu hafta bekleniyordu fakat özellikle Canan Kaftancıoğlu kararı sonrası bir süre ertelendi. Ongun, son bir kaç gündür İmamoğlu’nun programlarında da kendisine eşlik etmiyor” ifadelerini kullandı.

‘BU TARTIŞMALARI ÖNEMSEMİYORUZ’ DEMİŞTİ

Murat Ongun, İmamoğlu’nun Karadeniz gezisinde davet edilen Nagehan Alçı ve Ertuğrul Özkök gibi isimlere yönelik gelen tepkilere verdiği yanıtla da çok tartışılmıştı.

Ongun, “Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Medyanın kendi içindeki tartışmaları olarak görüyoruz. Topu topu 200-300 kişinin kendi aralarındaki yorumlarıdır, eleştirileridir. Biz bunu çok da önemsemiyoruz doğrusu. Twitter’ı çok önemsemiyoruz” demişti.

Ongun ayrıca çağrılan isimleri İmamoğlu’nun onayladığını belirterek “Nagehan Alçı çok seviliyor oralarda” ifadesini kullanmıştı.
 
Üst