HOŞGELDİN SPORCU KARDEŞİM FORUMA - İYİ EĞLENCELER

Ağır Sporcuların Toplandığı, BODYCİ FORUMU !!

GİRİŞ YAP !

İddia ciddi: “Öksüz” Kuveytli çocuklar dolandırılmış!

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
151,622
Gazeteci Yasemin Güneri, ünlü manken Ebru Şallı'nın eşi olarak tanınan iş insanı Uğur Akkuş hakkındaki bomba iddiaları gündeme getirdi. Güneri, zenginliğinin kaynağı merak edilen Akkuş'un hayali arazi satışı yoluyla milyonlarca dolar kazandığını yazdı.Habertürk Yazarı Yasemin Güneri'nin dün köşesinde yer verdiği yazı şu şekilde;

Uğur Akkuş…

Kamuoyu Uğur Akkuş’u, eşi Gonca Akkuş’u eski manken Ebru Şallı ile aldatması ve eski eşine bu süreçte şiddet uygulamasıyla tanıdı.

Gonca Akkuş’dan boşandıktan sonra Ebru Şallı ile ilişkisini sürdürürken Ebru Şallı, oğlunu kaybetti. Daha sonra Ebru Şallı ile evlenen Uğur Akkuş, lüks yaşam tarzıyla sık sık gündeme geldi.

Uğur Akkuş’un ne iş yaptığı ve harcadığı paranın kaynağının ne olduğu hep merak konusu oldu.

Boşandığı eşi ve iki çocuğuna toplam 6 bin lira nafaka verirken lüks yatlarda binlerce dolar harcaması da şaşkınlık yaratıyordu. Hatta, boşandığı eşine uyguladığı şiddet nedeniyle basit yaralama suçundan iki ayrı mahkumiyeti bulunduğu için Türkiye’yi terk ettiği belirtilen Uğur Akkuş’un başı sadece eşinin açtığı davalarla değil, “Öksüz” Kuveytli çocukları dolandırdığı için de dertte…

Los Angeles’ta Ebru Şallı ile tatil yapmaya devam eden Uğur Akkuş’un Trump Towers’daki ofisine ve evine haciz işlemi yapıldı.

Haczin yapılma nedeni ise “dolandırıcılık” iddiası.

Uğur Akkuş’un, Kuveyt Öksüzler Vakfı’na tahsis edilen bir şirkete, Çeşme’de ki Şehitler Vakfı’na ait bir araziyi helikopterle gezdirip gösterdikten sonra 12 milyon dolara hayali bir şekilde sattığı iddia edildi. Arsayı Kuveyt Öksüzler Vakfı adına satın aldıklarını zanneden Kuveytli iş insanları, dolandırıldıklarını anladıktan sonra yasal yollara başvurdular.


İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Kuveytli yatırımcı Alshaab Gate Real Estate Company ve Altanmya İnternational İnvestment Company şirket yetkililerinin müşteki olduğu dosyada, yazılı emir yoluyla bozma kararı verildi. Dolandırıcılık ve mal kaçırma iddiasıyla açılan davada ihtiyadi haciz kararı alındı.

Akkuş’un Kuvetli iş adamlarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın olduğunu belirterek yaklaşık 30 milyon dolar dolandırdığı ve bu nedenle de diğer dosyalarına ilişkin de haciz talebinde bulunulduğu öğrenildi.

İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin verdiği kararla Kuveytli işadamlarını temsilen Avukat Seda İncekara; Ebru Şallı ve Uğur Akkuş ‘un evine ve ofisine haciz yapmaya gitti.

3326461_167e232d7a2346e983735f6c0f01355c.jpg


Haciz işlemi sırasında, Uğur Akkuş’un ofisinde ilginç bir figüre de rastladılar. Boydan boya bir duvara aslan resmi yaptıran Akkuş, aslanın gözlerinden birine kendi gözlerini monte ettirmişti.

Akkuş’a yakın kaynaklar; Uğur Akkuş’un, eski eşi Gonca Akkuş’a Kuveytlilerden yüksek miktarda para kopardığını ve bu parayı Türkiye’de yemelerinin mümkün olmadığını belirterek Miami’ye yerleşme teklifinde bulunduğunu, 2016 yılında bu teklifi eşi tarafından reddedilince bu kez kendisiyle yurtdışında yaşayacak birini bulacağını söylediğini iddia etti. Gonca Akkuş’un reddettiği teklifi Ebru Şallı’nın kabul ettiğini ve bu nedenle ikilinin “tatil” adı altında ülkeden firar ettiğini belirtti.

Evinde ve ofisinde haciz işlemleri yapılan Uğur Akkuş ve Ebru Şallı’nın yurda dönüp dönmeyeceği ve Kuveytli öksüz çocukların yararına çalışmalar yapan Kuveytli iş insanlarının verdikleri paraları tahsil edip etmeyeceği de önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yaşanan bu durumdan rahatsızlık duyduğu ve Kuveytlilerin mağduriyetinin giderilmesi konusunda açılan davalardan haberdar edilmek istendiği de gelen bir diğer bilgi…

Eşine ihanet ve darp iddiasıyla magazin figürü haline gelen Uğur Akkuş’un yurda döndüğünde tutuklanmaktan korktuğu için yurtdışında kalmaya yeğleyeceği de iddia edildi. Yazının tamamını okumak için

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/iddia-ciddi-oksuz-kuveytli-cocuklar-dolandirilmis-38179
 
Üst